ESK BUS – Fundacja Spacerowa 7 była partnerem w organizacji autobusowych wypraw kulturalnych do Wrocławia z okazji najważniejszych wydarzeń Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. Uczestnikom zapewnialiśmy transport autobusem i bezpłatny udział w zorganizowanych wydarzeniach. Inicjatywę podjęliśmy we współpracy z Obywatelskim Stroniem.

17.12.2016. Wyjazd na multiwidowisko “NIEBO” w ramach Ceremonii Zamknięcia programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
Niezwykła gra świateł i dźwięku, orkiestra na żywo, dziesiątki artystów, wrocławskie Duchy i historia miasta w XX wieku. „Niebo” jest historią trzech pokoleń kobiet, mieszkanek Wrocławia, ucieleśniających niezwykłą drogę, jaką przeszło miasto w XX wieku. Reżyser i autor scenariusza Chris Baldwin, dyrygent i kierownik muzyczny części dotyczącej FLOW Alan Urbanek, kompozytor i kierownik muzyczny części dotyczącej PRZEBUDZENIA Paweł Romańczuk.

23.09.2016. Wyjazd na przedstawienie pod tytułem “Pustka. Pustynia. Nic.” Wrocławskiego Teatru Pantomimy w rezyserii Leszka Bzdyla. “
Pustka. Pustynia. Nic.” jest próbą przełożenia formy i tematów, które frapowały autora Dzienników ( Witolda Gombrowicza ), na język pantomimy. Jest ciosem w językowe konteksty i uwikłania w twórczości Witolda Gombrowicza; jest skandalem i profanacją, próbą zagubienia człowieka w drugim, trzecim i czwartym człowieku. Niech wije się jeden przed drugim, niech klęka, niech nie ma wyjścia i drogi ucieczki. “Pustka. Pustynia. Nic.” to pierwsze przedstawienie Leszka Bzdyla we Wrocławskim Teatrze Pantomimy, gdzie w latach 1987-1990 był aktorem-mimem w zespole Henryka Tomaszewskiego.